Keitä me olemme

Työterveys Laine Oy

Työterveys Laine Oy on markkinoilla toimiva työterveysyhtiö, jolla on kolmetoista toimipistettä Keski-Suomessa. Tuotamme moniammatillisesti laadukkaita ja kustannusvaikuttavia työterveyshuollon palveluita työnantajille, työpaikoille ja työntekijöille 13 kunnan alueella Keski-Suomessa. Olemme aidosti ketterä ja läsnäoleva paikallinen työterveyskumppani yrityksille ja yhteisöille.

Työterveys Laineessa työskentelee noin 40 osaavaa työterveyshuollon ammattilaista ja tuotamme kustannusvaikuttavia työterveyshuollon palveluita noin 12 000 henkilöasiakkaalle Keski-Suomen alueella.

Johtoryhmä

Kuva toimitusjohtajasta: Jarno Pylkkänen

Jarno Pylkkänen

Toimitusjohtaja
050 576 0641
jarno.pylkkanen@tyoterveyslaine.fi

Kuva palvelupäälliköstä: Tomi Kotilainen

Tomi Kotilainen

Palvelupäällikkö
050 379 9495
tomi.kotilainen@tyoterveyslaine.fi

Kuva johtavasta työterveyslääkäristä: Veikko Kujala

Veikko Kujala

Johtava työterveyslääkäri
040 158 0642
veikko.kujala@tyoterveysaalto.fi

Kuva asiakkuuspäälliköstä: Kristina Grahn

Kristina Grahn

Asiakkuuspäällikkö
050 311 8700
kristina.grahn@tyoterveyslaine.fi

Kuva talous-ja hallintopäälliköstä: Sara Parkkonen

Sara Parkkonen

Talous- ja hallintopäällikkö
050 560 9380
sara.parkkonen@tyoterveysaalto.fi

Kuva tietohallintopäälliköstä: Virva Hartikka

Virva Hartikka

Tietohallintopäällikkö,
tietosuojavastaava

050 315 3334
virva.hartikka@tyoterveysaalto.fi

Kuva kehittämispäälliköstä: Pia Petäjäaho

Pia Petäjäaho

Kehittämispäällikkö
046 922 4259
pia.petajaaho@tyoterveysaalto.fi

Sopimustiedustelut ja myynti:

 

Kuva asiakkuuskoordinaattorista: Alina Liikola

Alina Liikola

Asiakkuuskoordinaattori
040 658 3624
alina.liikola@tyoterveyslaine.fi

Työterveys Laine Oy

Y-tunnus: 2957136-8
Taloussihteeri: Pia Viitanen (pia.viitanen@tyoterveyslaine.fi)
laskutustiedustelut arkisin 10.00 – 12.00

Ostolaskuosoitteet

Ostolaskut pyydetään ensisijaisesti verkkolaskuna verkkolaskuosoitteeseen:

Työterveys Laine Oy
OVT-tunnus: 003729571368
Välittäjän tunnus: 003721291126 tai DABAFIHH
Verkkolaskuoperaattori: Maventa Oy

Viitteeksi kustannuspaikkanumero:

Hallinto                   3001
Keskusta                 3002
Hankasalmi           3003
Joutsa                      3004
Keuruu                    3005
Laukaa                    3006
Muurame               3007
Viitasaari                3008
Pihtipudas             3009

Huomioittehan ystävällisesti, että paperisilla ostolaskuilla tai verkkolaskuilla ei saa olla henkilöiden nimiä, henkilötunnuksia tai muuta tietosuojaa vaarantavaa informaatiota.